top of page
Twitter
  • Twitter Classic

Subscribe

Facebook
  • Facebook Classic
YouTube
  • c-youtube

Become a Fan

Follow us

© 2014 by GameCorner. Ltd. All Rights Reserved.

Szerinted?

 

 

 

 

Kiadó: ATLUS, NIS America

 

Fejlesztő: ATLUS

 

Stílus: Szerepjáték 

 

Megjelenés: 2012 November 

 

9.1

+ Egyedi, érdekes sztori

+ Kiváló harcrendszer

+ Persona rendszer

+ Érdekes univerzum

- Borszasztóan lassan indul be 

- Az iskolás események kicsit uncsik 

Képek

Persona 4 Golden

Twin Peaks JRPG-ben

2012.03.24  Egy fiatal kamasz srác megérkezik egy kisvárosba, ahol furcsa, morbid gyilkosságok történnek. Miközben hősünknek be kell illeszkednie a helyi iskolába, barátságokat köt és újdonsült barátaival együtt – televízió képernyőkön keresztül – elkerül egy bizarr alternatív világba. A Persona 4 egy különleges jrpg, iskolás srácokkal és lányokkal, profi harcrendszerrel, jól kidolgozott sztorival és iszonyú sok párbeszéddel.

B

       ár a Persona 4 2012-ben jelent meg PS Vitára, valójában egy átiratról van szó, az első verzió ugyanis még 2008-ban PS2-őn látott napvilágot. Maga a Persona egy különleges szerepjáték sorozat, amely egyaránt ötvöz szerepjátékos, szimulációs és kalandjátékos elemeket. A Persona 4 emellett furcsa sztorival is fel van vértezve, amely engem kicsit a Twin Peaks TV sorozatra emlékeztetett. 

Mivel az általunk elnevezett és irányított főhős iskolás srác, ez meghatározza az iskolákban eltöltött mindennapjait is, amelyekben mi magunk is részt fogunk venni. Az események naponta zajlanak: és ahogy telnek a napok és a hetek, úgy ismerkedünk meg iskolás társainkkal, egyesekkel összebarátkozunk, és létrehozunk egy csapatot, amely a misztikus gyilkosságsorozat ügyében nyomoz, mely során az áldozatok mindig a ködös napokon jelennek meg a Midnight Channel nevű tévécsatornán éjszaka, aztán másnap megtalálják a hullájukat.

 

Sok beszédnek sok anime-ja

 

A Persona 4 le sem tagadhatná, hogy hamisítatlan anime stílusú jrpg. A japánokra jellemző rengeteg párbeszéd és átvezető részek itt hatványozottan érvényesülnek: rengeteg idő telik el, mire ténylegesen interakcióba lépünk a játékkal és nem csak ide-oda mászkálunk hősünkkel és a kör gombot nyomogatjuk a párbeszédek továbbléptetéséhez. Ez szerintem nem túl szerencsés egy PS Vita címnél, ahol minél gyorsabban az akció kellős közepébe szeretnénk kerülni, mielőtt leszállnánk a metróról, vagy a villamosról.

 

A kissrácok ütni is tudnak…

 

Mire a hihetetlen mennyiségű sztori és párbeszéd hegyeken keresztül – folyamatosan nyomkodva a kör gombokat és kiválasztva a megfelelő mondatokat a párbeszédek során – végre eljutottam a játékban az első nagyobb csatához, már arra kezdtem gyanakodni, hogy ilyen alig lesz benne, pedig de. A harcrendszer hagyományos, körökre osztott és nem lesz idegen azok számára, akik jrpg-kben otthonosak.

Mindegyik karakterük képes egy egyszerű támadás véghezvitelére, speciális képességek vagy tárgyak használatára. A játékosnak lehetősége van, hogy közvetlenül irányítsa a csapattagjait vagy használhatja a „taktikák” menüpontot, hogy meghatározza, hogy a mesterséges intelligencia, milyen stílus szerint irányítsa társait.

 

 

A támadó képességek mind egy bizonyos típusú sérülést okoznak, mint például a „fizikai”, a „szél” vagy a „mindenható”. Amikor egy harc során az összes ellenfél egyszerre kifekszik, akkor a játékos elindíthatja az úgynevezett „teljes erővel csapás”-t: egy brutális támadásformát. A megnyert harcok végén a játékos tapasztalatot és tárgyakat kaphat, valamint új perszónát is választhat, hogy azt később megidézze a harcok folyamán.

 

Micsoda egy perszóna!

 

Itt érkeztünk el a játék címéhez is: a „persona” nem más, mint egy megidézhető lény, amelyet a harcok során hívhatunk elő segítségül. Mindegyik karakterünknek van „perszónája” és a főszereplőnek több is. A perszónák a viselőjükhöz hasonlóan tapasztalatot szereznek a harcok során, majd új képességekre tesznek szert, ahogy szintet lépnek. A játék főhőse (mi magunk) különleges abból a szempontból, hogy több personát is szerezhet és tarthat, sőt, a „limuzinban” még „vegyítheti” is őket, úgy, hogy két, vagy három personát ötvözve létrehozhat egy teljesen újat.

But the best effects in inFamous Second Son are most certainly the neon powers. Draining the neon power from everywhere, or just “neon running” and shooting are so beautiful, that most people would probably prefer to use neon just because of that.And let’s not forget the perfect facial animation either in the cut scenes, which could be a perfect showcase for the PS4’s graphical capabilities as well.

 

A baglyok nem azok, aminek látszanak

 

Hogy ezzel a Twin Peaks-es hasonlattal zárjam le a cikket, sok türelem és kitartás kell, amíg végre eljutunk a tényleges szerepjátékos részekhez, de egyértelműen megéri ez a játék a fáradtságot. Bár a 96%-os gamerankings-os átlageredményt én túlzásnak tartom, de kétségtelenül ez az egyik legjobb játék Vitára, feltéve, ha van hozzá türelmed.

Már az Uncharted: Golden Abyss-nél is kicsit sok volt a duma, de ott legalább minden alkalommal látványos átvezetőkön nézhettük a karaktereinket, itt viszont gyakran állóképeket nézhetünk, igaz, azért jó néhány animációval is találkozhatunk. Pozitívum, hogy a párbeszédeknél kapunk egyébként választható mondatokat is, á la BioWare szerepjátékok, ezek viszont nem befolyásolják lényegesen a sztorit, vagy társaink hozzánk viszonyulását. Hozzá kell tennem azért gyorsan, hogy a sztori amúgy érdekes, illetve helyenként hátborzongató is és bár a vicces, gyakran kissé idétlen tipikus anime karakterek szerintem nem mindenki szívébe lopják majd be magukat, viszont a stílus rajongói elégedettek lehetnek.

PS Vita teszt

persona_4_gold_-_3.jpg
Persona4-1.jpg
dnmv4l.jpg
NnSA9.jpg
Persona-4-Gold.jpeg
Persona4-1_cikk_nyito.jpg
Persona-4-The-Golden_Screenshots-10_0002.jpg
Persona_4-18.jpg
persona_4_gold_-_2.jpg
persona4golden005.jpg
persona-4-golden-vita-psvita-31601.jpg
p4_golden_10_thumb.jpg

BadSector

bottom of page